© Powered by SiteSpirit

 
logo_vandoorn.gif
sugar city lichtlijnen 3.jpg Speciale lichtlijn CITY De lichtlijn CITY is speciaal ontworpen voor de kantoorruimtes in de SILO's van Sugar City te Halfweg... LED spot 23095.jpg LED spot ANTIS passage den haag koninginnedag.jpg Winkelcentrum De Passage te Den Haag arrestantencomplex Houten isoleercel.jpg Arrestantencomplex Houten Van Doorn Verlichting heeft een groot deel van het lichtplan voor het arrestantencomplex in Houten... Perronverlichting NS Almere Parkwijk.jpg NS Station Almere Parkwijk Op NS station Almere Parkwijk is onlangs de gehele verlichtingsinstallatie gerenoveerd. De renovatie... Gereformeerde Kerk Gouda brandschilderingen.jpg Gereformeerde Kerk Gouda De nieuwe Gereformeerde Kerk te Gouda is een zeer fraaie modern vormgegeven kerk. Speciaal ontworpen... Stadsfeestzaal Antwerpen.jpg Stadsfeestzaal Antwerpen De Stadsfeestzaal in Antwerpen is een fraai monument uit 1900, met tal van interessante architectonische... Palace promenade Shopping by the sea.jpg Shopping By The Sea Badplaats Scheveningen ondergaat de komende jaren een totale metamorfose. Een deel van het plan... AURA 3 meter diameter.jpg Winkelcentrum Gooische Brink In het nieuwe winkelcentrum De Gooische Brink in Hilversum zijn speciale AURA ornamenten toegepast... Pigne.jpg Nieuw armatuur PIGNE Het PIGNE pendelornament is een fraai, decoratief pendelarmatuur voor het verfraaien, en natuurlijk... 3D vanaf links 25-4-2008.jpg Verhuizing geslaagd! Na meer dan 50 jaar op dezelfde lokatie in Culemborg te hebben gezeten, zijn we per 1 januari 2009... Martini Z bedden1.jpg Martini Ziekenhuis Groningen Het onlangs opgeleverde, gloednieuwe Martini Ziekenhuis in Groningen is flexibel van opzet. Dat... NIBG Grondspot det1.jpg Nationaal Instituut voor Beeld en Geluid Van Doorn Verlichting heeft voor het Nationaal Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum de indirecte... NS Zaandam lichtlijn.jpg IMPACT lichtlijnsysteem De armaturenserie IMPACT, een zware, slagvaste familie voor toepassingen in openbare ruimtes, is... CORONA2.jpg Winkelcentrum Hoogstad te Vlaardingen De beste eigenschappen van verschillende lichtbronnen geïntegreerd in één armatuur; de CORONA. ...

Stadsfeestzaal Antwerpen

Speciale gereconstrueerde kroonluchters

Stadsfeestzaal Antwerpen.jpg

De Stadsfeestzaal in Antwerpen is een fraai monument uit 1900, met tal van interessante architectonische details uit die tijd.

Een grote brand heeft het gebouw een aantal jaar geleden volledig in de as gelegd, maar de gemeente Antwerpen heeft daarop besloten het gebouw volledig opnieuw te bouwen, waarbij de details en grandeur van vroeger geheel terug moest komen.

Van DOORN Verlichting is gevraagd om de verlichting voor het 'nieuwe' gebouw te maken, maar op voorwaarde dat het uiterlijk min of meer exact gelijk moest zijn aan de armaturen van vroeger.

Dat was nog een hele opgave; de oude verlichting werd gedaan met gloeilampen, iets wat anno 2008 natuurlijk niet meer kon. Bovendien waren alle oude verlichtingsornamenten bij de brand volledig verwoest, op hier en daar een paar onderdelen na. Met behulp van deze paar onderdelen en een bestek uit 1900 met daarop enkele summiere tekeningen van de armaturen, zijn wij er toch in geslaagd om alle armaturen vrijwel identiek te maken aan de originele exemplaren. Maar natuurlijk wel met de modernste lichttechniek.

Alle armaturen zijn opgebouwd uit messing gietstukken, in combinatie met kristallen glazen en lampafschermingen en kristallen details. Alle onderdelen zijn op degelijke ouderwetse ambachtelijke wijze gemaakt, en daar waar mogelijk is dat gecombineerd met de modernste productietechnieken en materialen van dit moment.

Het resultaat mag er zijn! Kroonluchters, wandlampen, ornamenten, in vele soorten en maten, verfraaien het interieur weer op ouderwetse wijze.

De complete reconstructie, ontwerp, engineering en fabricage heeft Van Doorn Verlichting in eigen huis gedaan. Een prestatie waar we trots op zijn.



Stadsfeestzaal interieur 1.jpg
Stadsfeestzaal interieur plafond.jpg
Stadsfeestzaal Antwerpen entree.jpg
Interieur Stadsfeestzaal.jpg

                               


pijl_omhoog3.gif

Van DOORN Verlichting B.V.   Postbus 5   4100 AA Culemborg   Nederland
Adres kantoor en fabriek:   Bellweg 10   4104 BJ Culemborg   Nederland
T. +31-345-512347   F. +31-345-512385   E-mail vdc@vdc.nl   Site www.vdc.nl